Jednym ze sposobów wykorzystania Feng Shui w biznesie jest zaprojektowanie odpowiedniego logo dla firmy.

1. Poniżej znajduje się fragment opracowania dotyczącego zaprojektowania znaku firmowego.

 Aby tego dokonać warto dowiedzieć się nieco więcej o właścicielu firmy, gdyż logo musi być dostosowane nie tylko do charakteru prowadzonej działalności lecz również do właściciela firmy.

Bardzo cenna był dla mnie przeprowadzona rozmowa na temat firmy, oczekiwaniom jakie ma spełniać, jej profilu i zainteresowań właściciela. Widać olbrzymie zaangażowanie, fachowość i oddanie aby firma dobrze prosperowała. Jest to niesamowity potencjał, który powinien być właściwie wykorzystany. Uważam, że warto dowiedzieć się nieco więcej o właścicielu firmy jego nieujawnionych możliwościach, predyspozycjach i zdolnościach. Dobrze jest również znać słabe strony osobowości, sprawi to, że unikniemy niepotrzebnych zawodów i rozczarowań. Wiedza ta sprawi, że będziemy płynęli z nurtem życia czerpali z niego wszystko to, co zapewni szczęście. Sprawi również, że unikniemy płynięcia pod prąd, co z kolei może nas wyczerpywać, osłabiać i przynosić pecha.

Bardzo cenne informacje zawarte są w dacie i godzinie urodzenia. A ponieważ posiadamy takie informacje to postaramy się uzyskać więcej wiadomości na temat osobowości i predyspozycji Pana Mirosława.

Dowiemy się, jakie elementy (żywioły) działają na Pana korzystnie, poczynając od predyspozycji zawodowych, poprzez elementy wystroju otoczenia, a kończąc na ubiorze. Określimy liczbę kua i osobiste najkorzystniejsze dla Pana kierunki. Informacje te będą niezmiernie przydatne w zaprojektowaniu logo jak i codziennym życiu. To wszystko i jeszcze więcej zapewnia Stary Chiński System Astrologiczny „Cztery Filary Przeznaczenia”. Do opracowania wykorzystano program komputerowy Yellow Emperor”.

Na podstawie daty i miejsca urodzenia właściciela firmy wykonano wykres Czterech Filarów Przeznaczenia jego interpretacja i informacje w nim zawarte były bardzo pomocne w opracowaniu logo. Poniżej znajduje się wykres 4FP. (nie podaję szczegółów i pełnej analizy gdyż nie otrzymałem na to zgody).

Filar

Godziny

Dnia

Miesiąca

Roku

Pień

Jang

Jin M.D.

Jin

Jang

Znak zodiaku

       

Gałąź

Jang

Jang

Jin

Jang

Ukryty pień

Jang

Jang

Jin

Ukryty pień

Jang

Jang

Jin

W analizie wykorzystano również informacje zawarte w liczbie kua właściciela firmy.

Po dokonaniu obliczeń otrzymaliśmy liczbę kua 6. Oznacz to, że należy pan do grupy zachodniego sposobu życia. Trygram Chien – Niebo. Żywioł – Metal.


„ Każda firma powinna posiadać logo, swój znak firmowy, dzięki któremu z łatwością będzie rozpoznawalna. Logo to znak opisujący firmę w najprostszy sposób oraz przekaz pewnych emocji skierowanych do odbiorców. Logo firmy jest tym elementem, który w znacznym stopniu może przyczynić się do sukcesu finansowego firmy. Najlepszym kształtem na logo, jeżeli chodzi o działalność nastawioną na zarabianie pieniędzy jest kwadrat. W przypadku firmy remontowo budowlanej należy unikać kształtów wydłużonych, okrągłych i eliptycznych. Pana liczba kua to 6, czyli żywioł metalu, kształt okrągły, kolor biały lub metaliczny. Wielu ekspertów uważa, że w logo firmy dla osoby której żywiołem jest metal, powinny zaistnieć kształty faliste i kolor czarny związany z żywiołem wody. Metal tworzy wodę. Symbolizuje to oddanie właściciela firmy i pracę dla rozwoju firmy. Jest to cykl twórczy, który tworzy harmonijny związek. Logo - znak graficzny powinien również, zawierać w sobie informacje o profilu działalności i charakterze firmy. Czyli wyraźnie powinno wskazywać, że firma zajmuje się działalnością remontowo – budowlaną.

Logo firmy powinno wzbudzać pewność i zaufanie. Pana firma powinna być kojarzona z solidnością, dobrze, aby również znak wskazywał na to, że firma istnieje na rynku od pewnego czasu, że jest firmą doświadczoną i z tradycjami.

Według feng shui najlepszymi elementami na logo firmy będą symbole elementu ziemi, kwadrat i prostokąt, kolory z którymi utożsamialiby się przyszli klienci. Jednocześnie powinno posiadać elementy, które zapewnia dużą popularność. Sprawią, że firma będzie widoczna (będzie błyszczeć). Ponieważ zależy nam na dynamice, rozwoju i popularności w logo powinien być zawarty element drzewa i ognia, co zapewni jej nieograniczony rozwój. Drzewo to rośliny, kolor zielony, kształt pionowy wydłużony. Ogień to kolor czerwony, bordowy i trójkąt. Powinno się unikać koloru pomarańczowego.

Opracowane logo dla Pana Firmy kojarzone jest z trafnym wyborem, fachowością, wnętrzami, domem, dbałością o szczegóły, porządkiem i dynamiką. Ponieważ firma zajmuje się działalnością budowlaną, wykańczaniem wnętrz w logo zawarte są elementy prostokątne tworzące wnętrze i łagodna linia utworzona pociągnięciem pędzla, która tworzy kształt budynku. Widoczny pędzel to symbol dokładności i dbałości o szczegóły. Całość dodatkowo wykazuje ruch i dynamikę. Elementy te ważne są szczególnie na starcie. Dolna część budynku to kształt kwadratu, symbolizujący zaufanie , stabilność i spokojny rozwój. Część ta jest przeciwwagą dla dynamiki dachu w kształcie trójkąta i ruchu pędzla. Harmonijne połączenie tych wszystkich elementów jest bardzo korzystne, uwzględnia profil działalności, potrzeby klientów i osobiste cechy właściciela firmy. Firma z takim logo odniesie sukces. Nie będzie problemów z pozyskaniem klientów i zarabianiem pieniędzy.

Firma postrzegana będzie również jako dynamiczna i rozwijająca się, wprowadzająca niekonwencjonalne rozwiązania. Pędzel w górnej lewej części i środka logo, symbolizuje właśnie brak ograniczeń i ekspansje firmy. Kwadrat tworzony z bordowej linii buduje zaufanie i stabilność firmy. Jest symbolem który wskazuje na to, że firma jest pewna, godna zaufania i z tradycjami. Dla firmy wiąże się z gromadzeniem, scalaniem i gromadzeniem pieniędzy i pewnym interesem. Pędzel to element drzewa, które jest symbolem rozwoju we wszystkich kierunkach oraz ekspansji. Symbol ten oznacza rozkwit i bogactwo. Bordowy kolor budynku wskazuje na dynamikę i zdecydowanie lepszą widoczność na tle konkurencji. Obok tych symboli znajduje się nazwa Pana firmy, która dopełnia całości. Uaktywnia wsparcie dla firmy płynące z zewnątrz i tworzy sprzyjające okoliczności dla firmy.

Logo przyciąga wzrok i sprawia u obserwatora przyjemne wrażenie i emocje. Jego używanie z pewnością przyczyni się do sukcesu finansowego firmy.

Poniżej znajduje się logo, które powstało w wyniku analiz i porównań. Sprawdzono zgodność elementów składowych z żywiołami charakteryzującymi rodzaj działalności, właścicielem firmy oraz aspiracjami właściciela. Wzięto również pod uwagę oddziaływanie znaku na przyszłych odbiorców usług”.

.

  1. Przykłady innych zaprojektowanych znaków firmowych.

Szkolenia, pośrednictwo finansowe, ubezpieczenia.

Produkcja i sprzedaż biżuterii.

Kawiarnia Herbaciarnia Galeria.

Zakład produkcyjny, firma krawiecka.

Firma produkująca odzież dla kobiet.

Szkoła narciarska i wydawnictwo.

Pośrednictwo finansowe.

Biuro rachunkowe.


Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 275810