Jedno z zastosowań Feng Shui dla firm polega na właściwej aranżacji wejścia do firmy.

Poniżej znajduje się fragment ekspertyzy dotyczącej zmian w aranżacji otoczenia i firmy dotyczący wejścia do zakładu.

„W przypadku firmy wejście jest jednym z najważniejszych elementów. Powodzenie firmy w dużej mierze zależy od właściwej aranżacji wejścia. Jest to miejsce gdzie klienci spotykają się po raz pierwszy z firmą. Mamy tu do czynienia z efektem pierwszego wrażenia, który jest niepowtarzalny. Wejście to brama Chi od tego jak wygląda zależy, jaka energia i w jakiej ilości przedostaje się do środka.

Budynek posiada dwa wejścia jedno wejście do magazynu, używane jest do przyjmowania towaru (to z lewej) a drugie stanowi obecnie wejście główne do firmy.

Ponieważ wejście do magazynu jest lepiej wyeksponowane, widoczne już od bramy wjazdowej przyjmuje ono więcej energii. Duża otwarta przestrzeń przed tymi drzwiami sprawia, że energia zbyt gwałtownie przyśpiesza i przekształca się w energię szkodliwą, która uderza w drzwi i gromadzi się w ich pobliżu. Energia ta napływa na szczęście w kierunku magazynu. Główne drzwi wejściowe do firmy są schowane. Symbolicznie oznacza to brak otwarcia firmy na możliwości.

Ukryte we wnęce główne drzwi wejściowe do firmy nie przyjmują zbyt dużej porcji energii. Może to skutkować tym, że klientami firmy będą kontrahenci, którzy wcześniej współpracowali z firmą. Nie będzie natomiast nowych kontrahentów, gdyż nie będą oni wiedzieli o firmie. Ukryte drzwi to mniejszy napływ pieniędzy do firmy.

Po lewej stronie drzwi tworzy się martwa strefa w której gromadzi się szkodliwa, destrukcyjna energia. Taka sytuacja aranżacyjna powoduje ograniczenia w działalności przedsięwzięcia i poczucie braku możliwości rozwoju.

W naszym przypadku mamy jeszcze do czynienia z blokowaniem napływającej energii przez znajdujący się na wprost wejścia solidny płot.

Do firmy nie wchodzi dużo energii to jeszcze po lewej stronie drzwi gromadzi się bardzo szkodliwa energia. Drugim mocno destrukcyjnym elementem jest rozwiązanie aranżacji samych drzwi wejściowych. Drzwi te otwierają się na zewnątrz. Powoduje to utrudnienie w swobodnym przepływie energii. Znajdująca się po lewej stronie drzwi skrzynka przyłącza gazowego przyciąga wzrok i powoduje uczucie zagrożenia.

Drzwi wykonane są z plastiku w kolorze białym. Kolor biały to element metalu. Skierowanie drzwi na południe w kierunku elementu ognia nie współgra z ich białym kolorem w elemencie metalu. Ogień jest w stosunku do metalu elementem kontrolującym, a więc budowa drzwi wejściowych nie jest zgodna z energią kierunku na które się otwierają. Ogień topi metal. Drzwi powinny uwzględniać kierunek geograficzny na który są skierowane i dominujący żywioł.

Wejście nie przyciąga potencjalnych kontrahentów, buduje negatywny wizerunek firmy. Nigdzie nie widać tablicy informacyjnej z logo i nazwą firmy.

Wejście należy ocenić bardzo negatywnie, nie zapewnia ono powodzenia w prowadzonej działalności. Energia otoczenia wchodząca do wnętrza przyjmuje negatywny charakter wejścia i będzie powielała się w poszczególnych pomieszczeniach wewnątrz firmy.

Kluczowym elementem ekspertyzy będzie właściwe urządzenie wejścia. By spełniało ono swoją funkcję. Musi być widoczne, zapewniać swobodne przejście, być estetyczne, zapraszające i wzbudzające zaufanie. W obecnej formie takie niestety nie jest. Energia w tym miejscu gromadzi się i przestaje płynąć, zaczyna przekształcać się w energię negatywną”

Po sporządzeniu wykresu Wędrującej Gwiazdy dla budynku i wykonaniu analiz zostało zaprojektowane wejście do firmy. Aranżacja ta była optymalna i uwzględniała aktualne możliwości inwestora. Poniżej znajduje się fragment ekspertyzy dotyczący rozwiązania i proponowanych zmian dla wejścia do firmy.

„ Drzwi wejściowe nazywane są „ustami chi. To tędy energia przedostaje się do wnętrza i od aranżacji tego miejsca bardzo wiele zależy. Gromadząca się negatywna energia przy wejściu może przyczynić się do niepowodzeń w prowadzonej działalności firmy. Wejście to również pewnego rodzaju filtr, przez który energia wchodzi do wnętrza i przyjmuje pewien określony charakter. Można powiedzieć, że energia wewnątrz przyjmuje właściwości wejścia. W naszym przypadku wejście nastraja raczej mało optymistycznie nie dość ze jest schowane to jeszcze jego konstrukcja powoduje odpychanie energii. Wejście działa bardzo destrukcyjnie i może przyczynić się do dużych problemów.

Musimy bardzo mocno zaakcentować i wyeksponować wejście i sprawić, aby wydawało się bardziej wysunięte do przodu. Proponuję w następujące rozwiązania:

  • Pierwsze bardziej radykalne polega na wysunięciu wejścia do przodu poprzez dobudowanie wiatrołapu ze szkła. Wewnątrz powinno znaleźć się nieco roślinności. Miejsce to powinno być mocno doświetlone. Nad wejściem powinna znajdować się nazwa i logo firmy. Po lewej stronie od wejścia z boku powinna znajdować się niewielka fontanna. W chodniku po obydwu stronach wejścia należy umieścić źródła światła skierowane na logo i nazwę firmy.

  • Drugie rozwiązanie możliwe do wprowadzenia od zaraz to mocne zaakcentowanie wejścia. Po obydwu stronach wejścia można ustawić aluminiowe donice z wiecznie zielonymi roślinami w kompozycji z roślinami w kolorze czerwonym (kwiaty lub liście). Najlepiej, aby były w kształcie kuli. Widoczna skrzynka z przyłączem gazowym powinna być zamaskowana aby nie rzucała się w oczy. Na ścianie po lewej stronie powinna się znaleźć tabliczka z nazwą i logo firmy. Przestrzeń przed wejściem należy mocno doświetlić. Należy zmienić sposób otwierania się drzwi wejściowych. Dobrze będzie jeżeli będą one otwierały się do środka. Zapewni to swobodny przepływ energii. Energia ta dobra z łatwością będzie przedostawała się do wnętrza”.

2. Inny przykład zastosowania Feng Shui przy aranżacji wejścia do firmy. Wejście do sklepu kosmetycznego. Zastosowane zmiany przyczyniły się do zwiększenia obrotów po miesiącu o ¼ w stosunku do poprzednich miesięcy.

Widok przed zastosowaniem zmian.

Widok po zmianach.


Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 275812