Magiczna lampa z jaja strusia.

 

W sztuce aranżacji przestrzeni do zharmonizowania energii stosuje się tak zwane remedia. Są to przedmioty, elementy dekoracyjne, meble, obrazy, talizmany oraz odpowiedni kolor ścian. O remediach można się sporo dowiedzieć z olbrzymiej ilości literatury dostępnej na rynku. W tym miejscu pragnę przedstawić coś wyjątkowego i zasługującego na uwagę. Wspaniałe remedium, które może być zastosowane wszędzie.

 

Będąc w odwiedzinach u mojego kolegi natknąłem się na niesamowite remedium, którego działanie jest bardzo silne i niesamowite. W pewnym momencie znajomy włączył stojąca w pokoju lampkę.  Już po chwili wnętrze wypełniło się bardzo subtelną i przyjemną energią, poczułem się bardzo zrelaksowany i wypoczęty, przestałem myśleć o nurtujących mnie problemach.  Z zainteresowaniem słuchałem opowieści o „magicznej lampie” i jej oddziaływaniu na ludzi.

 

Jedna z lamp została zakupiona przez bioterapeutę, który praktykuje Rejki. Sprzedał on następnie ową lampę jednemu ze swoich pacjentów w Berlinie. Człowiek ten bardzo mocno odczuwał poprawę zdrowia, która postępowała w wyniku przebywania w pobliżu włączonej lampy. Zaobserwował poprawę nastroju, przypływ sił witalnych, a dolegliwości zdrowotne, które mu dokuczały zaczęły ustępować. Nasz rekonwalescent miał psa, który zaczął się dziwnie zachowywać. Lubił przesiadywać w pobliżu lampy i urządzać sobie drzemki. Gdy któregoś dnia jego właściciel wyłączył lampę, pies zaczął szczekać. Szczekanie ustępowało po włączeniu lampy. Aby sprawdzić czy zachowanie psa było wynikiem wyłączenia lampy ów człowiek kilkukrotnie sprawdzał jak reaguje pies. Rezultat był zawsze ten sam, co potwierdzało, że zwierzak nie tylko był pozytywnie nastawiony do lampy, lecz wręcz domagał się by się świeciła. Zwierzęta są bardziej uwrażliwione i instynktownie czują, co jest dla nich dobre, stronią natomiast od tego, co im szkodzi. 

Znajomy jest architektem wnętrz, a także zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem mebli i wyposarzenia wnętrz. Pomysł na skonstruowanie lampki przyszedł w wyniku intuicyjnych działań projektowych. Osłona lampy wykonana jest ze skorupy jaja strusia, podstawka z drewna sosnowego, obydwa elementy połączone są odpowiedniej długości metalową rurką, wewnątrz jaja znajduje się żarówka o określonej mocy.

 

Aby zrozumieć, na czym polega fenomen tego remedium warto nieco skupić się na  symbolice dotyczącej jaja. W wielu kulturach jajo jest symbolem życia, płodności, słońca i zmartwychwstania. Było ono znakiem powrotu wiosny, domem. W magii stosowane jest do oczyszczania, leczenia i uwalniania mocy witalnych. Owalny kształt daje poczucie bezpieczeństwa i daje nowe odradzające się życie.  Jest to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych symboli. W wierzeniach wielu ludów świat był olbrzymim jajem stworzonym przez Boga.

 

W mitach śródziemnomorskich jajo, oznaczając nieboskłon, na który składa się siedem sfer. Zmienione przez Noc jajo wydało Erosa. Z jaja powstała Ziemia, ze skorupy Niebo. Także z jaja, jakie zniosła uwiedziona przez Zeusa Leda, wykluli się Dioskurowie, Helena Trojańska i Klitajmestra. 

 

U Słowian jajko związane było z kultem boga słońca, było symbolem solarnym, symbolem nowego życia, narodzin. Stanowiło potężny amulet przeciw czarom i złym mocom, występowało, więc w obrzędach wiosennych i ku czci zmarłych. Z kultury ludowej, w której jajko pełniło rolę talizmanu zabezpieczającego przed złem lub zaklinacza dobrego, symbolu zdrowia i życia, miłości i płodności wyrósł zwyczaj święcenia wielkanocnych pisanek. Jajko wielkanocne jest symbolem nowego życia, przezwyciężeniem śmierci porównanym do przebijania skorupki. Wykluwający się kurczak dla chrześcijan symbolizuje zwycięstwo życia, jest znakiem Chrystusowego i ludzkiego zmartwychwstania. Jajko jest nadzieją, próbą cierpliwości, której należy się poddać, aby zobaczyć ukryte wewnątrz pisklę.

 

 

 

Jajko było i jest elementem używanym w sztuce. W malarstwie spotyka się u Dalego, Magritte'a, Witkiewicza, Mikulskiego. Uważane za kolebkę życia, najdoskonalszą formę na świecie przewija się w twórczości rumuńskiego rzeźbiarza Konstantego Brancusi. Fasadę muzeum Salvadore Dali w Figueres na północy Katalonii wieńczy zaprojektowana przez artystę attyka w kształcie olbrzymich jaj. Jajko, jako symbol wykorzystywali w swej twórczości Bosch, Breughl i wielu innych. Dziełami sztuki są wspomniane wcześniej jaja Fabergé. Jeszcze nie tak dawno jajko miało praktyczne zastosowanie, było spoiwem używanym w farbach (tenpera).

 

Wracając do cudownej lampy, urzeka przede wszystkim specyficzny rodzaj światła emitowany przez nią, co ciekawe efektu tego nie daje żaden szklany klosz. Co sprawia, że światło jest tak przyjemne w odbiorze? Być może specyficzna budowa jaja.

 

Część jajka, z którego wykonana jest lampka, to wydmuszka, która zawiera błonę pod skorupową grubości ok. 0,0505 mm. W miejscu styku z białkiem błona jest gładka, w miejscu przylegania do skorupy — postrzępiona. Błona ta bardzo ściśle łączy się ze skorupą, że trudno ją oddzielić bez zniszczenia. Błony zbudowane są z gęsto poprzeplatanych włókien białkowych wzmocnionych owoalbuminą. Błonę pod skorupową od zewnątrz tworzą nierozgałęzione włókna keratynowe, ułożone równolegle do powierzchni, od wewnątrz — głównie delikatne włókna mucynowe. 

 

Błona obiałkowa składa się z rozgałęzionych włókien keratynowych i mucynowych ułożonych równolegle i prostopadle do powierzchni; szkielet utworzony przez niewypełniony jest owoalbuminą. W obu błonach znajdują się charakterystyczne otwory zwane porami, umożliwiające przepuszczanie powietrza, gazów i pary wodnej; z upływem czasu przepuszczalność błon maleje. Błony są mocne, wytrzymałe i elastyczne; właściwości te kompensują w jaju kruchość skorupy. Barwa błon jest biała z odcieniem lekko różowym.

 

Błona łączy się ze skorupą. Skorupa tworzy zewnętrzną warstwę jaja. Jest gładka, twarda, krucha, silnie połączonym z błoną pod skorupową. Skorupa jaja świeżego prześwieca, natomiast wyschnięta staje się matowa; przy prześwietlaniu wykazuje liczne jasne plamy, spowodowane obecnością skupisk białkowych, które lepiej utrzymują wilgoć i łatwiej przepuszczają światło. Grubość skorupy zależy od wielu czynników, głównie jednak od wielkości jaja i ptaka, w przypadku strusia wynosi koło 0,5mm.

 

Skorupa nie jest jednorodna; zbudowana jest z substancji organicznych tworzących kolagenowy szkielet i wypełniających go soli mineralnych, głównie węglanów oraz fosforanów wapnia i magnezu. W budowie skorupy można rozróżnić 2 warstwy: wewnętrzną brodawkową i zewnętrzną gąbczastą. Warstwa wewnętrzna składa się z brodawek okrągłych lub owalnych w przekroju poprzecznym, ciasno ułożonych obok siebie. Struktura organiczna jest ściśle wypełniona solami w postaci bezkształtnej i niekrystalicznej w tych partiach skupia się większość soli fosforanowych i magnezowych. Warstwa brodawkowa tworzy sztywny i kruchy fundament — o grubości ok. 0,11 mm dla warstwy zewnętrznej. Ku powierzchni szkielet jest mniej wypełniony, sole mogą tworzyć formy krystaliczne ułożone w ten sposób, że oś podłużna kryształów jest prostopadła do powierzchni. W ten sposób zewnętrzna część skorupy staje się szczególnie twarda.

 

Między cząsteczkami strukturalnymi skorupy znajdują się drobne kanaliki — pory. Otwory porów na powierzchni są stosunkowo duże, zwężają się w warstwie gąbczastej, a najwęższe stają się w warstwie brodawkowej. Najwięcej porów jest na bokach i w tępym końcu jaja. Kształt kanalików jest typowy dla każdego gatunku. Kanaliki w skorupie umożliwiają wymianę gazów, a tym samym oddychanie zarodka.

 

Cała powierzchnia jaja, łącznie z ujściem porów, okryta jest szczelnie bardzo cienką (0,005-0,010 mm) błoną mucynową, tzw. kutikulą, tworzącą się przez zastygnięcie śluzu na zniesionym jaju. Warstewka ta nie posiada otworów, jest jednak przepuszczalna dla gazów.

 

Konstrukcja jaja wydaje się być bardzo krucha i mało wytrzymała, lecz okazuje się, że wcale tak nie jest. Jajko wytrzymuje nacisk około 20 kg i nie ulega zniszczeniu. Wynika to z jego konstrukcji i przenoszeniu obciążeń. Zaletę tom wykorzystano w budownictwie przy budowie sklepień. Przodowali w tym Rzymianie wznosząc wiele wspaniałych budowli, dla których inspiracja był kształt jaja.

 

Natura zadała sobie wiele trudu i wytworzyła taki kształt, by ochraniać zarodek, który jest w jajku, przed ciężarem wysiadującego go ptaka. Skorupa natomiast miała zapewnić komfortowe warunki do powstania życia i jego ochrony.

 

Zastosowanie skorupy jaja, jako część składowa lampy oświetleniowej jest pomysłem rewolucyjnym, który ma głębsze znaczenie. Z lampy emitowana jest energia, która odziedziczona jest po materiale, z którego została wykonana oraz niepowtarzalne piętno projektanta, który je wykonał. Zostało potwierdzone w badaniach radiestezyjnych, że przedmioty wykonane przez rzemieślnika, obdarzone indywidualnymi cechami wykonawcy są bardziej przyjazne dla ludzi niż te wykonane masowo w dużych fabrykach. Lampa wykonana z naturalnych surowców powoduje emisję emisje ujemnych ładunków elektrycznych bardzo przyjaznych dla ludzi.

 

Jest jeszcze coś, co powoduje, że lampa wykonana przez Pana Mariusza Herman posiada tak niezwykłe właściwości. Chodzi o specyficzny kształt i proporcje jaja. Jest to związane z promieniowaniem kształtów. Jajko emituje specyficzny rodzaj przyjaznej energii, która w przypadku naszej lampy jest wzmacniana światłem emitowanym z wnętrza skorupy przez żarówkę.

 

Aby zrozumieć, o co chodzi warto zapoznać się szczegółowo z teorią próżni Genadija Szypowa, która jest poniekąd rozwinięciem teorii Alberta Einsteina dotyczącej jednolitej teorii pola, która miałaby wyjaśnić budowę i zasadę działania wszechświata. Teoria ta jak twierdzą niektórzy ma zastosowanie przy budowie wielu niesamowitych urządzeń. Urządzenia powstałe w oparciu o nią posiadają współczynnik sprawności, do 500%, choć oficjalna nauka i prawa fizyki twierdza, że nie może on przekraczać 100%. Mowa tu o perpetuum mobile, które przez wielu uznawane jest za utopie.

 

Przykład to grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej. Brzmi to jak bajka, lecz wiele osób twierdzi, że zostały skonstruowane jeszcze inne maszyny i urządzenia jak latające pojazdy, nadajniki przekazujące informacje z prędkością zbliżoną do prędkości światła. W wielkim uproszczeniu siedem poziomów rzeczywistości Teoria próżni fizycznej Gennadija Szypowa dowodzi istnienia nieznanych, niewidzialnych rodzajów materii i energii. Pewne promieniowanie może przemieszczać się z szybkością miliardy razy większą od prędkości światła z prędkością myśli. Teoria próżni zakłada, że istnieje 7 poziomów (planów) rzeczywistości: Absolutne "nic" Pierwotne pole wirowania (świadomości) Próżnia Plazma (cząstki elementarne) Gaz Ciecz Ciało stałe. 

 

 

Najistotniejszy i zarazem najbardziej rewolucyjne znaczenie dotyczy planu 3., który Szypow nazwał próżnią fizyczną. Według niego jest to przestrzeń, z której zostały wypompowane nie tylko cząstki materii, ale również wszystkie znane dzisiejszej nauce pola. Pomimo to próżnia ta jest źródłem ogromnej ilości energii, 1 cm3 zawiera energię wystarczającą do zaspokojenia dziesięcioletnich potrzeb energetycznych całej ludzkości. Zgodnie z Teorią próżni fizycznej pole to składa się z "elementarnych wirów czasoprzestrzennych przenoszących informacje." To właśnie ten poziom umożliwia zachodzenie zjawisk określanych mianem magii, parapsychologii czy psychotroniki. Dzieje się tak, dlatego, że owe przenoszące informację pierwotne wiry tworzą coś w rodzaju materii będącej powłoką myśli. Na tym poziomie myśl jest materialna, może istnieć samodzielnie przez jakiś czas i oddziaływać na inne obiekty materialne. Co więcej, odpowiednio ukształtowana i wzmocniona może się w tych wirach "zagnieździć", stać się niezniszczalna, ma to ścisły związek zjawiskami parapsychicznymi, które współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić. Teoria ta jest spójna z teoria mikrowitów propagowaną przez Stowarzyszenie Ananda Marga. Zakłada się w niej, że wszystko  jest w mniejszym lub większym stopniu obdarzone świadomością. Oznacza to, że nie jest ona wynikiem istnienia materii ożywionej (np. człowieka), ale podstawą istnienia wszelkiej materii. Informacje te zawarte są w Wedach i sprowadzają się do prostego stwierdzenia, że życie jest źródłem życia. Mówi się o Świadomości Kosmicznej, wszechogarniającej inteligencji, nazywane jest również polem torsyjnym ( od angielskiego słowa torsin – wirowanie) gdyż związane jest z wirowaniem. Przypomina to wszechobecną chi, która wiruje, porusza się spiralnie.

 

Teoria ta rzuca nowe światło na promieniowanie emitowane przez rośliny, zwierzęta i określone kształty. Bioterapia, radiestezja, telekineza, telepatia są możliwe dzięki polu świadomości. Pole torsyjne może wirować w prawo lub w lewo. W wyniku doświadczeń stwierdzono, że pole prawoskrętne jest korzystne dla żywych organizmów, a lewoskrętne niekorzystne (odbierające chi).  Jajko wytwarza pole torsyjne o charakterystycznych dla siebie bardzo korzystnych dla organizmów żywych właściwościach. W tym właśnie tkwi magiczne działanie lampy skonstruowanej przez Mariusza Herman. Jest ona generatorem pola świadomości podobnie jak piramida Heopsa i wiele innych rzeczy, które zostały zbudowane w zamierzchłej przeszłości. Na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się skoncentrowane lewoskrętne pole, przez radiestetów określane zielenią ujemną. Przestrzeń ta hamuje rozkład organizmów żywych. W piramidach na 1/3 wysokości znajdował się sarkofag faraona. Dobroczynny wpływ natury na człowieka związany jest z prawoskrętnym polem. Największymi naturalnymi jego generatorami są drzewa iglaste, zwłaszcza cedr. Podstawa lampy wykonana jest z surowego drzewa sosnowego, przepełnionego zapachem żywicy.  Po włączeniu lampy ma się wrażenie przebywania w sosnowym lesie.  A jak się ma pole torsyjne do jajka strusia? Badacze doszli, że idealnym kształtem dla mieszkalnych budynków jest kształt jaja, generujący prawoskrętne pole. Być może ma to związek z kształtem sklepień w świątyniach, które posiadały właściwości sprzyjające modlitwie i medytacji.

 

Być może projektant konstruując lampę nie w pełni zdawał sobie sprawę z tego, co stworzył, jak to często bywa z rzeczami genialnymi. Siła i skuteczność tkwią w prostocie, która ukształtowana została przez naturę. Moc tkwi w specyficznych właściwościach kształtu jaja i świetle, które wzmacnia korzystną sheng chi emitowana przez lampę. 

Zostałem upoważniony do podania numeru telefonu do Pana Mariusza Herman, który może przekazać więcej informacji na temat swojego wynalazku. Można u niego również zamówić lampę, która będzie wykonana z uwzględnieniem indywidualnych cechy użytkownika. Proszę kontaktować się bezpośrednio z Panem Mariuszem pod nr telefonu 793 77 24 98. 

 

 

 


Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 273433