Negatywne wpływy roczne w 2014 roku. W naszym świecie nie ma nic stałego. Wszystko ulega nieustannym zmianą. Dobra ekspertyza feng shui powinna uwzględniać te zmiany. Z tego właśnie powodu eksperci feng shui mają bardzo dużo pracy w styczniu każdego roku, przed rozpoczęciem nowego roku. Każdy rok związany jest z oddziaływaniem jednego z pięciu elementów (żywiołów). Rok 2014 będzie rokiem drewnianego konia, który związany jest ze specyficzną energią żywiołu drzewa połączonej z dynamiką znaku zodiaku konia. Oprócz tego, co roku występują tak zwane negatywne wpływy roczne, które muszą być uwzględniane przy opracowaniu ekspertyzy i aranżacji wnętrz. 


Rok chiński zaczyna się zazwyczaj około 4 lutego, co oznacza, że rodzaj energii w poszczególnych częściach domu ulega pewnym zmianą i co roku rozwiązania aranżacyjne w przestrzeni domu powinny być korygowane poprzez użycie stosownych remediów.


 Występują trzy główne negatywne wpływy roczne, które zmieniają zazwyczaj swoje położenie 4 lutego, przed którymi trzeba się chronić, są to:

 - pięciu żółtych morderców ( Wu Wang)

 - trzech złodziei (Sarm Sart)

 - wielki książę Jowisz (Tai Sui) Tai Sui jest najgroźniejszy. 

Nie można pod żadnym pozorem identyfikować się z tym kierunkiem, co oznacza, że w roku 2014 nie należy pracować zwróconym twarzą w kierunku południowym S2. Patrzenie w kierunku Tai Sui może, bowiem przyczynić się do wielu problemów finansowych i zdrowotnych. Przestrzeni tej nie można aktywizować, dynamizować, nie można w tym roku prowadzić w tej strefie remontów. Można natomiast wykorzystać ten kierunek w taki sposób, aby Tai Sui był za naszymi plecami. Uzyskamy w ten sposób wsparcie i zwiększenie autorytetu. Taka aranżacja miejsca pracy może się przyczynić do uzyskania przewagi nad konkurencją i zwiększenia swojej pozycji w pracy. 

 Kierunek pięciu żółtych morderców związany jest z roczną gwiazdą 5 przebywająca w tej przestrzeni. Aby nie zaktywizować jej destrukcyjnych wpływów nie zaleca się w tej strefie prowadzić prac remontowych, robót ziemnych, wycinania drzew. W strefie tej nie należy słuchać głośno muzyki i prowadzić aktywnego życia. Może się to przyczynić do katastrof finansowych i poważnych problemów zdrowotnych. Lekarstwem, które zneutralizuje działanie tych negatywnych oddziaływań jest remedium w elemencie metalu, np. metalowe dzwonki wietrzne, zegar z wahadłem, metalowe dodatki, kolor biały i złoty. W 2014 roku jest to kierunek NW.

 Trzech zabójców jest najmniej groźnym kierunkiem. Mówi się, że jest to kierunek, z którego w tym roku można spodziewać się nadejścia złodziei. Z tego powodu dobrze jest mieć w tym roku ten kierunek „na oku”, dobrze jest patrzeć w tym kierunku. Kategorycznie nie jest wskazany, aby miejsce pracy było zaaranżowane w ten sposób by siedzieć do tego kierunku plecami. Taka aranżacja może przyczynić się do straty pieniędzy, zdrady i oszustwa. Dla roku 2014 jest to kierunek północny, obejmujący zasięgiem kąta 90°.

Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 273444