Wśród mich klientów coraz częściej pojawiają się ludzie biznesu, którzy odnieśli już znaczące osiągnięcia w swojej działalności. Gdy ich pytam o powód stosowania feng shui w ich pracy pada wiele odpowiedzi, lecz najważniejszym powodem zamawiania konsultacji jest to, że feng shui jest zbyt skuteczne, aby je ignorować. Patrząc na rozwój gospodarczy państw z obszarów gdzie feng shui jest normą nie sposób się z tym nie zgodzić. Sprawdziłem to również na przykładzie moich klientów, obserwując jak rozwijają kolejne biznesy i odnoszą spektakularne osiągnięcia.  Pomyślność każdego rodzaju przedsięwzięcia zależy przede wszystkim od lokalizacji firmy, aranżacji miejsca, dopasowania charakterem wystroju do prowadzonej działalności, zastosowaniem właściwej komunikacji wizualnej oraz budowaniem wizerunku firmy poprzez logo i promocje marki. Te same zasady dotyczą małej rodzinnej firmy jak i potężnej firmy. Skala zastosowania jest nieco inna, lecz metody są bardzo podobne. 

  Jak zwiększyć dochody?

 To, czym dana firma się zajmuje musi być na tyle atrakcyjne i potrzebne, aby ludzie mieli ochotę za to zapłacić. To jednak nie wszystko. Wystarczy się rozejrzeć w koło by przekonać się o tym, że nie jesteśmy sami. Wokół jest bez liku firm, które oferują klienta podobne towary lub usługi. Należy zadbać o to by być bardziej zauważalnym. Jak mawiają eksperci feng shui należy sprawić by przyciągnąć więcej pozytywnej energii. Kluczowa jest lokalizacja firmy, miejsce powinno być spójne z profilem działalności i musi emanować swoistym magnetyzmem przyciągającym ludzi. Kolejny ważny element to lokalizacja wejścia i jego aranżacja. Niebagatelny jest efekt pierwszego wrażenia, wszystko ma ogromne znaczenie i wpływa na zachowanie ludzi, na to czy wejdą do wnętrza, a jak już wejdą to, jakie będą ich odczucia, jaki będzie odbiór firmy i jakie będzie ich zachowanie. Analiza feng shui bardzo precyzyjnie potrafi odpowiedzieć na te pytania, a co najważniejsze wskazuje, jakie korekty są niezbędne by odnieść sukces. 

  Jak zwiększyć wydajność pracowników? 

Wszystko wokół to energia. Energia ta przemawia poprzez przedmioty, kształty kolory, rodzaj aktywności, rodzaj wykonywanych czynności, czas i ludzi. Poprzez właściwe dopasowanie ludzi do miejsca, powierzonej pracy, urządzenie stanowiska pracy, zestrojenie z kierunkami geograficznymi możemy zwiększyć efektywność zatrudnionych osób, sprawić by praca była przyjemnością, wzmocnić ich autorytet. Przestrzeń niejako będzie ich wzmacniała, co zaowocuje zwiększeniem dochodów. 

 Jak sprawić by zachowanie klientów było zgodne z oczekiwaniami firmy? 

Stwórz odpowiedni klimat, a ludzie zrobią, czego pragniesz, to przekonanie nie jest obce tym, którzy odnieśli sukces. Dotyczy to każdej dziedziny aktywności i każdej branży. Każdy element przestrzeni wywołuje w umyśle odbiorcy określone emocje, które z kolei przekładają się na ich działanie. Feng shui precyzyjnie potrafi określić, jaki kolor, kształt, przedmiot może spowodować by klienci z przyjemnością pozostawili pieniądze w Twojej firmie. 

 Jak przyciągnąć szczęście i szczęśliwe zbiegi okoliczności? 

Każda przestrzeń związana jest z określoną potencjonalnością energetyczną. Poprzez wzmacnianie tej potencjonalności w przestrzeni firmy można przyciągnąć coś, co nazywamy szczęśliwym trafem, korzystnym zbiegiem okoliczności, właściwymi ludźmi. Wzmocnienie to polega na wprowadzeniu spójności energetycznej przestrzeni z tym, co się w niej znajduje. Można to również uzyskać poprzez wprowadzenie w życie prawa przyciągania. Które w dużym skrócie sprowadza się do stwierdzenia, że podobne przyciąga podobne.
Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 275834