Projekt logo dla firmy to znak graficzny w najprostszy sposób opisujący firmę. Opis ten nie odnosi się jednak wprost do tego, czym firma się zajmuje, lecz bardziej powinien działać na podświadomość odbiorcy znaku.

 Logo jest znakiem graficznym w najprostszy sposób przedstawiającym firmę. Od jego formy, jak wygląda w dużej mierze zależy powodzenie firmy.


Wodny Smok jest jedną z metod wykorzystywanych w feng shui do przyciągnięcia bogactwa. Osoby posiadające wolnostojący dom i nawet niewielką działkę mają znacznie większe możliwości do zastosowania feng shui. Energia zanim zasili dom przechodzi przez jego otoczenie. Od aranżacji otoczenia zależy jaka energia przedostanie się do wnętrza domu i w jakiej ilości. Obecność wody w odpowiednim miejscu i odpowiedniej proporcji na działce może sprawić, że dom będzie przyciągał bogactwo.

 Projekt domu w Powsinie pod Warszawą powstał przy współpracy z architektem wnętrz Panią Katarzyną Kowal.

Przenikanie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej było jednym z elementów inspirujących mnie do wykonania projektu „Domu nad strumieniem”. Kolejnym ważnym elementem branym pod uwagę było wtopienie się bryły domu w otaczający ją krajobraz i wykorzystanie ukształtowania terenu dającego lepsze możliwości zagospodarowania przestrzeni. Otoczenie przez to stało się integralną częścią projektowanego domu. Stało się to punktem wyjścia do poszukiwania niestandardowych rozwiązań architektonicznych.

Jedno z zastosowań Feng Shui dla firm polega na właściwej aranżacji wejścia do firmy.

W przypadku firmy wejście jest jednym z najważniejszych elementów. Powodzenie firmy w dużej mierze zależy od właściwej aranżacji wejścia. Jest to miejsce gdzie klienci spotykają się po raz pierwszy z firmą. Mamy tu do czynienia z efektem pierwszego wrażenia, który jest niepowtarzalny. Wejście to brama Chi od tego jak wygląda zależy, jaka energia i w jakiej ilości przedostaje się do środka.Jednym ze sposobów wykorzystania Feng Shui w biznesie jest zaprojektowanie odpowiedniego logo dla firmy.

1. Poniżej znajduje się fragment opracowania dotyczącego zaprojektowania znaku firmowego.

Aby tego dokonać warto dowiedzieć się nieco więcej o właścicielu firmy, gdyż logo musi być dostosowane nie tylko do charakteru prowadzonej działalności lecz również do właściciela firmy.

 Bardzo cenna był dla mnie przeprowadzona rozmowa na temat firmy, oczekiwaniom jakie ma spełniać, jej profilu i zainteresowań właściciela. Widać olbrzymie zaangażowanie, fachowość i oddanie aby firma dobrze prosperowała. Jest to niesamowity potencjał, który powinien być właściwie wykorzystany. Uważam, że warto dowiedzieć się nieco więcej o właścicielu firmy jego nieujawnionych możliwościach, predyspozycjach i zdolnościach. Dobrze jest również znać słabe strony osobowości, sprawi to, że unikniemy niepotrzebnych zawodów i rozczarowań. Wiedza ta sprawi, że będziemy płynęli z nurtem życia czerpali z niego wszystko to, co zapewni szczęście. Sprawi również, że unikniemy płynięcia pod prąd, co z kolei może nas wyczerpywać, osłabiać i przynosić pecha.Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 279177