Negatywne wpływy roczne w 2014 roku. Rok 2014 będzie rokiem drewnianego konia, który związany jest ze specyficzną energią roku. Oprócz tego, co roku występują tak zwane negatywne wpływy roczne, które muszą być uwzględniane przy opracowaniu ekspertyzy i aranżacji wnętrz.

Bardzo często podczas wykonywania ekspertyz ma zastosowanie numerologia. Analiza numerologiczna pozwala na lepsze poznanie klienta, określenie jego możliwości oraz predyspozycji. Otrzymujemy również informacje jak zaaranżować najbliższe otoczenie dla osoby poddanej analizie

W sztuce aranżacji przestrzeni do zharmonizowania energii stosuje się tak zwane remedia. Są to przedmioty, elementy dekoracyjne, meble, obrazy, talizmany oraz odpowiedni kolor ścian.

Rozpoczynają się przyjęcia do Akademii Feng Shui. Terminy przyjęć w systemie zaocznym: Rozmowa kwalifikacyjna: 14 września 2013 godz. 10:00 W systemie zaocznym podstawą przyjęcia jest rozmowa kwalifikacyjna, która dotyczy motywacji podjęcia nauki, przyszłych celów i zamierzeń. Dokumenty: ankietę (można ją pobrać tutaj), odpis świadectwa szkoły średniej, trzy zdjęcia należy składać w sekretariacie Akademii.
Więcej informacji na stronie :
http://www.feng-shui.edu.pl/nabor.html#zaoczny

Kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 4-6/10/2013
 Prowadzący: Matthias Hunecke  
Miejsce: Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, 54-237 Wrocław
 Informacje: Dowiedz się więcej na temat treści kursu Kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. http://www.atn.edu.pl/?page=agenda


Polecam Ustawienia Rodzinne - metoda Berta Hellingera.  28-29/9/2013
 Prowadzący: Krzysztof Maćko Miejsce: Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, 54-237 Wrocław
 Informacje: Dowiedz się więcej na temat treści kursu Ustawienia Rodzinne - metoda Berta Hellingera. http://www.atn.edu.pl/?page=agenda


Za pomocą wzroku odbieramy informacje o otaczającym nas świecie w ponad 80 % . Powszechnie znane przysłowie mówi, że jeden obraz wart jest tysiąca słów. Z tego powodu przekaz wizualny odgrywa szczególną rolę w perswazji, odwołując się do emocji i podświadomych pragnień.

Jednym z ważniejszych elementów architektonicznych w sztuce aranżacji przestrzeni jest właściwa aranżacja wejścia. Wejście do budynku jest miejscem gdzie mamy do czynienia z efektem pierwszego spojrzenia, nazywane jest również ustami chi. To tędy w dużej mierze energia przedostaje się do wnętrza. Z tego powodu to jak ono wygląda ma niebagatelne znaczenie dla całego feng shui obiektu.

Na przestrzeni wieków wejście było tym do czego budowniczowie i architekci przywiązywali ogromną wagę. W okresie renesansu mamy do czynienia z tym co możemy nazwać „ feng shui renesansu” jeżeli chodzi o przywiązywanie dużej wagi do wyglądu tej przestrzeni. Jeden z przykładów wspaniałej aranżacji wejścia znajduje się w Lubaniu.W działalności architektonicznej przy procesie projektowania obiektów wykorzystuje się istniejące w świecie formy przyrody żywej oraz zasady wypracowane przed wiekami w odległych Chinach. Tradycyjne, najstarsze typowe domy chińskie były jednopiętrowe i posiadały dziedziniec wewnętrzny. Unikano raczej budowy domów piętrowych. Podstawowymi materiałami budowlanymi były drewno i kamienie pozyskiwane w okolicy. Nieco później pojawiły się cegły z których wznoszono mury. Ściany były tynkowane wapnem na biało lub żółto. Podłogi układano z cegieł lub drewna. Bardzo dużo uwagi poświęcano wejściu do domu, gdyż od niego zależało jaki rodzaj energii i w jakiej ilości napływa do wnętrza.

Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 275825