Profesjonalne projektowanie ogrodów Feng Shui
Profesjonalne projektowanie ogrodów

Jest takie stare japońskie przysłowie, które bardzo dużo mówi na temat stosunku japończyków do ogrodów, „Jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się. A jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród”. Według tego przysłowia nie tylko posiadanie ogrodu daje szczęście lecz również samo zajmowanie się jego tworzeniem i jego pielęgnacja. Człowiek staje się niejako sprzymierzeńcem natury, która za jego starania potrafi chojnie się odwdzięczyć. Posiadanie przestrzeni, którą można zagospodarować i urządzić ogród jest wielkim dobrodziejstwem i wspaniałą szansą na poprawę swojego życia. Zanim energia chi zasili dom przejdzie przez najbliższy teren. Nie jest więc bez znaczenia, co znajduje się w bezpośrednim otoczeniu.

Projekt ogrodu zgodnie z zasadami Feng Shui ma za zadanie:

  • przyciągnięcie na działkę pozytywnej energii zasilającej dom.

  • ochronę miejsca (domu) przed szkodliwym oddziaływaniem sąsiedztwa.

  • właściwe pokierowanie przepływem energii poprzez zastosowanie aranżacji wodnych, rozplanowanie umieszczenia roślin, ścieżek i elementów małej architektury.

  • dopasowanie charakteru ogrodu do jego położenia (kierunki geograficzne) względem budynku, do budynku, do mieszkańców i do celów życiowych jakie mają być osiągnięte przez jego użytkowników.Konsultant Feng Shui - Ireneusz Mielec, 59-800 Lubań Rynek-Sukiennice 25 | tel/fax.75 721 38 88, 510 169 988 | Wizyty: 275829